| MariusDumitru922 a întrebat:

Bună seara!
Am un Opel Insignia 2012 care are două bujii din patru cu senzori. Pot fi înlocuite cele cu senzori cu unele fără senzori? Funcționează ok mașina?
Mulțumesc!

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu.

| sierra1 a răspuns:

Având bujii funționale cu senzor, este posibil controlul aprinderii la fiecare cilindru, ceea ce inseamna ca motorul poate functiona permanent in intervalul optim dintre o performanta maxima si un nivel minim al emisiilor. Fără ele vor fi probleme permanent ale reglajului injectiei

| IceRope a răspuns:

Motorul o va lua razna. Ăia n-au fost tâmpiți când au conceput acest sistem.