| Bogdan_Stan_1989 a întrebat:

Buna seara, as dori sa va intreb ce acte sunt necesare pentru a transporta pe platforma o masina din Italia, UDINE, Codroipo, catre Romania - IASI.

Masina este a mamei mele cu toate actele platite la zi in Italia, tot pe numele ei.
Cum trebuie sa procedeze ea acolo?
Trebuie sa va dea actele masinii?
Ce documente trebuie sa semneze?
Mentionez ca vreau sa o aduc sa o folosesc aici in Romania.
Trebuie contract vanzare-cumparare?
Trebuie sa fim ambele persoane de fata?
Trebuie sa mearga la politie acolo sa o radieze?
CUM anume se procedeaza?
CAT ar costa un asemnea transport?
Masina e un vw polo 2001, benzina, 1.4, 5 usi, Euro 4.
**** Dupa ce masina ajunge in tara care sunt urmatorii pasi?
Va multumesc.

1 răspuns:
| Alex_Str_1999 a răspuns:

Iti trebuie doar actele masini si asigurarea, si o urci pe platforma, daca este a mamei tale si vrei sa o conduci tu in tara, o poti face fara probleme!