Întrebare recomandată | sainovidiu a întrebat:

Locuiesc in Italia, provincia Foggia. si am o masina de vanzare inmatriculata in Romania, pe care am gasit sa o vand aici unui alt roman. Cum ar trebui sa procedez cu actele? se pot face aici la fel ca in Romania, contract de vanzare-cumparare si restul? multumesc!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate face contract. Nu se poate face restul, adica radierea de pe tine si inmatricularea pe cumparator, acestea trebuie facute in Romania, acolo unde este inmatriculata.

| sainovidiu explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc mult! o sa tin cont de asta!

2 răspunsuri:
| sebitzu007 a răspuns:

Pai daca vrei sa o vinzi de acolo tot trebuie sa vi aici ca trebuie sa semnati niste acte sa faceti radierea etc