| George18011993 a întrebat:

Buna seara, as putea vine o masina daca am datorii la finante? Am de plata vrei 5000lei, masina pe care o am vreau sa o dau cu 8000lei si nu as vrea acum sa platesc la stat. As putea s-o dau?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Tu poti sa o vinzi, dar nu poti scoate fiscalul

| sierra1 a răspuns:

Tu incearcă dar la primărie când ceri acte pentru radiere și apoi scoatere de la impozit, o să-ți bage mâna in gât

| mihai69 a răspuns:

De vândut, poți s-o vinzi, dar certificat fiscal nu obții până nu plătești datoriile.
Și nu știu cine o să vrea s-o cumpere în condițiile astea.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Doar daca incepi plata esalonat, si platesti prima parte, poti scoate certificat fiscal pentru masina.