| Bulbi a întrebat:

As vrea stiu daca cineva are sau stie despre acele benzi flexibile led gen audi(asemanatoare daylight)daca sun legale sau nu si daca rar sau politia ar putea retine talonul. Daca nu sunt se pot omologa la rar? Vad foarte multi cu Audi si Bmw cu astfel de leduri(si nu ma refer la cele din fabrica, modelele mai noi)si nu vad sa fi avut probleme.Mentionez ca aceste leduri sunt doar de pozitie.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Orice modificare la sistemul de iluminare este ilegal si atrage retinerea talonului plus nu treci de ITP

| OldSoul a răspuns:

Sunt ilegale.
Singurul caz in care poti avea asa ceva legal, este sa cumperi faruri care au acea "banda led" de fabrica, fie ele OEM sau aftermarket/tuning.