| Mihai99182 a întrebat:

Salut, TPU. Voiam sa imi cumpar doua leduri pentru pozitii la masina. Se poate lega politia de acele leduri? O sa am probleme cu ei?
Am un ford focus 2, care nu vine cu led pe pozitie din fabrica.

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

100% da! Daca gasesti un politai cu chef de munca ai dat de dracu. Trebuie omolgate RAR.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da, se poate lega de ele.
Nu ai voie sa schimbi culoarea pozitiilor.

| Frank51 a răspuns:

Poliția mai rar, rarul posibil să se lege. Având in vedere că nu aduci modificări negative care să afecteze mașina sau pe ceilalți conducători, si mașina este si relativ noua, nu se va lega nici rarul de tine, deoarece nu poate sti cu exactitate cum vine mașina de fabrică.

| Mirel4412 a răspuns:

Din cate stiu eu nu ai voie sa schimbi luminile de la o masina, doar daca sunt omologate. Daca vrei sa schimbi pozitile la masina cu leduri de aceeasi culoare si intensitate nu se ia nimeni de tine, nu stie nimeni ca le-ai schimbat si nu fac nimic rau. Legea asta mi se pare ca e indreptata spre modificarile mari, gen faruri cu alte culori sau underglow

| Mihai99182 explică (pentru Mirel4412):

Eu chiar nu inteleg, sunt niste legi care se bat cap in cap. una spune ca pe față ai voie cu lumini albe sau galbene si pe spate rosii, iar alta lege spune ca nu ai voie sa modifici sistemul de iluminare. Eu voiam niste pozitii albe, cu intensitate mica, sa nu deranjez pe nimeni. doar nu imi puneam albastre.

| shidance a răspuns:

Nu ai voie ca cica nu sunt omologate tu nu ai voie sa faci nimic fara voia lor, adica bunul tau dar il controleaza ei practic esti chirias pe lucrul tau