| cristiadragos a întrebat:

Cine imi poate spune si mie daca vopsesc masina in alta culoare cat dureaza si cat costa sa ii schimb culoarea si in talon.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| rafael1997 a răspuns:

400ron vopsitul unei masinirolling on the floor... poate doar o piesa. fara 40 milioane nu gasesti sa o vopsesti in conditii.si apoi mergi la r.a.r.
daca vrei ceva mai ieftin poti sa o colezi.costa undeva in jur de 8mil si da misto pe alb. FUNDA?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vopseaua originala ramane originala.
Niciodata nu o sa fie la fel calitativ vopseaua aplicata ulterior.
Deja se aplica peste vopseaua originala si cateva kg in plus o sa cantareasca masina ta.Plus ca oricine isi va da seama ca a fost revopsita.
Costa vopsirea intre 3000 si 4000 de ron.
Depinde cat de multe piese demonteaza sau mascheaza cu hartie.
O vopsire adevarata implica demontarea totala a masinii, curatarea vopselei existente si vopsirea tuturor elementelor interior exterior.

| 21091995 a răspuns:

Din cate stiu eu costa undeva la 400lei si dureaza 2-3 zile trebuie sa mergi cu ea la R.A.R. dupa ce o vopsesti, iar daca te opreste politia pe drum in timp ce mergi la R.A.R. le arati programarea si e ok.

| suntserios a răspuns (pentru 21091995):

Nici macar o portiera nu o vopsesti cu 400 ron

| 21091995 a răspuns (pentru suntserios):

Eu ziceam ca atat costa la R.A.R. sa ii schimbe culoarea in talon, nu vopseaualaughing)