| alex495 a întrebat:

Cam cat costa sa vopsesti integral o berlina? Culoare negru mat la tinichigerie. Si cat ma costa si cat dureaza dupa sa schimb culoarea din talon?

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Te complici aiurea poate nici nu va iesii culoarea pe care o vrei, daca meseriasul la care o duci se pricepe doar sa ceara bani dar muncă nimic, i ti va lua banii si va face un rahat, cel mai bine vinde o, si cauta ti o altă masină nouă culoarea aia care o vrei negru mat, ca sigur arunci bani si la vopsit si pe talon sa o schimbi, ce nuantă este acum masina? Si de ce vrei sa o vopsesti? Te complici rau.

| alex495 explică (pentru CristiDinBucuresti):

E alba, vreau sa o fac negru mat/ clasic cu jenti rosii

| SoulReaver a răspuns:

Profesional cu toate costurile poti ajunge spre 8000 lei. Montat demontat cuptor etc. Daca o faci la un nenea mester in atelier poti scapa mult mai ieftin dar fara cuptor. Cu schimbarea culorii in talon e alta bataie de cap nu pot sa iti spun.

| alex495 explică (pentru SoulReaver):

Ma gandeam ca e in jur de 3000 de lei la un atelier normal din cartier, nu la reprezentanta. SI de ce nu mi poti spune legat de talon?

| SoulReaver a răspuns (pentru alex495):

Pai ca nu ma pricep, nu cunosc legislatia privind chestia asta.

| Alexul99 a răspuns (pentru alex495):

Chiar sub 3000, iti dai seama ca nu merita sa o vopsesti la reprezentanta, bine, aici depinde si de masina si buget.
Dar asa cum spui tu, la un atelier normal si cu putin negot poti ajunge si pe la 2000-2500.