| Fogor_Ionut_1992 a întrebat:

Buna seara, detin un E39 2.0 i Vanos,am o problema cu el nu se accelereaza la turatii mici cand ii motorul rece, daca bag piciorul de odata se plafoneaza da sa moara si cand ii motorul cald si o acelerez merge in shuturi ...sa fie debitmetru sau sonda landa?

2 răspunsuri:
| DmxSDoG a răspuns:

Fa un tester 50 lei. Si afli exact. Poate sa fie din mai multe chestii si de la bobina.

| Fogor_Ionut_1992 explică (pentru DmxSDoG):

Am schimbat bobinele, pe test arata air flow meter defect, debitmetru defect dar astea sa fie simptomele?