| RicardoV a întrebat:

Buna seara, ieri am facut o mica mare greseala fiind suparat si cu alte ganduri nu mai mi-am dat seama ce fac. Stiu ca ve-ti rade de mine si ma ve-ti injura in fel si chip. Am vrut sa imi cumpar antigel pentru masina, din greseala fiind in graba si cu gandul la altele am luat ulei, am bagat foarte putin ulei la antigel dupa ceva timp am fost constient de ceea ce am facut.va rog ajutati-ma ce ma sfatuiti sa fac? Ce se intampla?

Răspuns Câştigător
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Depinde cat ai bagat, nu are nimic poti continua cu antigel

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Poate gasesti pe cineva care se pricepe sa vina sa iti spele instalatia de racire. Daca nu ai pus ulei mult nu are ce sa se intample grav.Doar sa diminueze proprietatile antigelului.Nu este de speriat.Si altadata sa fii mai atent.Sa nu bagi motorina in loc de benzina.Sau viceversa.Atunci este grav.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Goleste instalatia si umpleo la loc cu antigel

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing))) Te-as sfatui sa mergi la service cu ea. Nu condu masina. Intreaba acolo ce poti sa faci si daca pot sa-ti curete uleiul de acolo.

Ei iti vor spune ce poti sa faci mai exact.

O zi placuta!

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

De ce sa radem? Se mai intampla. Radeam daca iti cumparai un BMW din 1900 toamna si il inmatriculai in Bulgaria, radeam daca luai o amenda pentru viteza, radeam daca aveai masina tunata, etc.
Mergi la service sa-ti spele instalatia de racire. Dar du-o pe platforma.

| ombladon a răspuns (pentru MultPreaInteleptulTractorist):

Daca pentru tine tuningul este motiv de ras, atunci ai o problema...

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns (pentru ombladon):

Da, tunigul este un motiv de ras. Tre sa ai un singur neuron schiop si sa te fi jucat NFS toata viata ca sa-ti bati joc de o masina in asa hal.

| ombladon a răspuns (pentru MultPreaInteleptulTractorist):

Sa pui un eleron de F-16 pe dacia nova, nu inseamna tuning...

| RicardoV explică:

Dragi prieteni, ieri cand am deschis capota si m-am uitat la antigel unde am bagat uleiul am vazut ca nu mai era deloc niciun strop de ulei ...acum inca o intrebare. Astazi am bagat jumatate de antigel dupa 20 de min numai era deloc mi-a aparut pe bord acel martor. Este normal ca antigelul sa se duca asa de repede? Sau poate fi o scurgere? Dar eu nu am vazut sa curga ceva pe jos. Deci?