| anonim_4396 a întrebat:

TPU gata nu mai pot! Nu mai vreau sa stie lumea cine e tatal meu! Ieri, de fapt azi la ora 2-3 nasul meu cu nasa mea si cu Larisa, Sega, Ioana, Adrian, Adi, Geta si cu Loredana(niste muncitori care au lucrat la niste terase a nasului si nasei mele) au venit la restaurantul nasei mele, unde tata lucreaza.Nasul meu nu se intelege asa de bine cu tata. El(nasu'meu, Mugur)a cerut un pachet de tigari si tata il aduce si ii spune:12 lei te costa.Va dati seama ca nasa mea ia tot ce vrea te la magazinul nasului meu(am 2 nasi si 2 nase si ei nu sunt sot si sotie) si tata ii cere bani, pana la urma tata l-a trecut pe caiet(adica plateste da'mai tarziu)si vine tata si spune:semneaza!"De parca nu stiu ce suma i-a cerut. Dupa s-a luat de Larisa, ca i-a spus:uite cum sunt asezate paharele, in sala e curat, scumierele sunt spala-te, asa vreau sa gasesc!"(Larisa lucreaza acolo la bar si a avut un scandal intr-o seara si a inchis repede si nu a mai avut timp sa spele si sa steaega). Dupa tata s-a luat de Adrian, un baiat de 18 ani care va dati seama, obosit si muncit, s-a asezat pe locul pe care tata se aseaza de obicei si i-a spus:Ce faci ma? Te asezi pe locul meu? Ridica-te! Bun Adrian s-a ridicat.Nasu'meu i-a spus: Doru nu te mai lua de ei ca's obositi si nu e timpul si nici locul potrivit unde sa te certi. Tata i-a spus:Ce vrei ma? Te crezi pasha si aici? Esti rege in p**** ma** aici! Nasul meu s-a suparat rau ca mama lui a murit(Dumnezeu s-o ierte!)si i-a spus: Doru nu mai injura de mama ca e moarta.Nu,tata mai rau.Nanu s-a enervat, s-a ridicat si a vrut sa ii dea o palma, dar tata i-a dat un pumn in gura sau in nas si i-a curs sange, mama s-a bagat si tata i-a tras si ei un pumn in gura. Tin sa va spun ca nasul meu in acea zi mi-a dat 2350 lei(2 milioane pentru ziua mea ca el nu a ajuns atunci si 350 de lei ca a fost zilele sucevei si mi-a dat ca sa imi cumpar ceva si sa ma dau in carusele). Ce sa fac? Ce sa fac sa ma ierte nanu pe mine? El tine mult la mine dar acum nu stiu...Va rog sa ma ajutati!

7 răspunsuri:
| Hirako a răspuns:

Pai ar trebui sa sune nasul tau la 112 si sa faca o plangere pentru vatamare corporala si injurii. Oricum, tu nu ai nicio legatura cu asta.

| ALeXsSaY a răspuns:

Dar nu are de ce sa te ierte pe tine pentru ca tu nu ai facut nimic. Stai calm/a si las i pe cei mari sa isi rezolve conflictele pentru ca tu nu ai nicio vina happy

| PinkPanther a răspuns:

Din cate vad cearta a for intre tatal tau si nas, pe tine nu are de ce sa te ierte, eu zic sa vb normal cu el, nu cred ca e suparat pe tine

| mmmiruna a răspuns:

Clar tatal tau nu poate lucra cu mai multi oameni.nu are calmul necesar dar tu nu ar trebui sa te simti jenata datorita tatalui tau pentru ca. lumea nu te va judeca dtaorita tatalui tau.ci te va judeca pentru ceea ce esti tu nu el.deci nu mai fi suparata ca nu merita.big grin

| stefan1995 a răspuns:

Si eu am nashi foarte de treaba.nu cred ca ar trebui sa fie suparat pe tine.SI sincer ar trebui sa vorbesti cu tatal tau.deci tata si nanu meu sunt ca 2 frati rad spun bancuri unu despre altu.si gata. TATAL TAU A EXAGERAT MULT. sper ca te-am ajutat...

| danaG a răspuns:

Pai dc sa te ierte pe tine? daca tatal tau a grsit fata de nashul tau,atunci dc crezi ca e suparat pe tine? sau poate ca nu am citit eu bine...dar daca am inteles,conflictul a fost intre tatal tau si nashul tau, adevarat? atunci nu are nimic cu tine, nu iti mai face griji.si te poti linistii intrebandu-l pe nashul tau daca e suparat pe tine si vei avea confirmarea:ca nu! sper ca te-am lamurit, daca nu, inseamna ca nu am citit eu cu atentie!

| 3DPixel a răspuns:

Dar pentru ce sa te ierte? Tu nu esti vinovata cu nimic pentru faptul ca tatal tau sa comportat cum sa comportat.Este evident ca va tine in continuare la tine, chiar daca relatiile lui cu tatal tau nu vor mai fi amicale. Poti incerca sa iti ceri scuze nanului pentru tatal tau iar tatalui tau sa ii explici ca este gresit si imatur ceea ce a facut, totul datorandu-se din cauza unui acces de furie.Inccearca sa ii convingi sa se impace.Pentru ca este pacat ca acesti doi oameni apropiati tie sa ramana dusmani pe viata din cauza unei dispute.