| StefanRuse a întrebat:

Buna seara, in curand urmeaza sa am examenul auto in zona Palatul Copiilor din Bucuresti (traseu pentru Ilfov) si am foarte mari emotii avand in vedere ca nu am facut nicio sedinta de condus acolo intrucat nu este "permis"(cei de la scoala auto spun asta) si nici ore suplimentare nu pot cumpara in acea zona. Este pe aici cineva care a dat traseul in zona respectiva? Daca da, cum a fost? Si ce sfaturi aveti pentru mine?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Să presupunem că într-un fel sau altul vei obține permisul.
Dacă ești așa speriat de traseul ăsta, ce o să faci cu el? O să mergi doar prin satul tău cu mașina?!?
Gândește-te că șoferia e aceeași indiferent de drum și loc. Aceleași legi, aceleași reguli, semne etc. Te urci la volan și conduci. Punct.

5 răspunsuri:
| DaniTDCI a răspuns:

Atentie maxima la regulile de circulatie, nu depasi viteza, asigura-te permanent si pune capat emotiilor.

| NunuNini a răspuns:

Trebuie doar sa fii atent la semnele de circulatie. Probabil de aia nu e permisa scoala pe acel traseu, ca sa nu se invete pe de rost. Asa insa, examinatorii vad cat de atent este candidatul. La fel cum va trebui sa fie pe orice drum in viitor, daca trece examenul.

| RaduRobertRO a răspuns:

Daca te descurci cu condusul, esti atent si sigur pe tine, stai linistit. Atentia distributiva este secretul reusitei.

| dge18 a răspuns:

Scoala de soferi este obligata fortat sa te pună să conduci câteva ore de condus ca sa poti da sala! Deci ar cam trebui sa te duci la politie pentru treaba asta pentru ca este inselatorie pe față.

| StefanRuse explică (pentru dge18):

Sedintele de condus le-am facut, dar in alta parte, insa din pricina emotiilor pe care le am imi este frica ca o sa o dau in bara intr-o zona necunoscuta. Totusi este ciudat ca se pot face ore de condus pe traseele de Bucuresti iar aici este interzis. Cat despre sala, sala am luat-o dupa ce am terminat toate orele de condus.