| Oliwer123 a întrebat:

Salutare, in curand o sa dau traseul pentru prima data pentru examenul auto, as vrea sa stiu cum fac sa nu am emotii, ce sfaturi imi dati?

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

E imposibil sa n-ai laughing) N-am avut la bac și admitere la facultate emoții ca la oraș, nu știu de ce. Mai sunt unii care iau calmante.

| Edw08 a răspuns:

Emoții e imposibil sa nu ai. Trebuie sa fii relaxat, sa mergi incet (undeva la maxim 35 km/h) sa nu te sfiești să folosești treapta a 3-a, sa fii atent la ce îți spune polițistul. cam atât. Succes și atenție multă la drum și la toate indicațiile de pe traseu.

| gogu220 a răspuns:

Cel mai important, bagă în buzunar mai multe bagnote (nu contează valoarea lor), un om care are bani în buzunar e mai încrezător în sine, are o senzaţie de înplinire şi e mai liniştit.
Reglează scaunul şi oglinzile chiar dacă nu e nevoie, dă bine la imagine.
Înainte de trecerile de pietoni, încetineşte chiar dacă nu e nimeni, se punctează impresia artistică.

| Oliwer123 explică:

L-am luat, multumesc de sfaturi.

| 10000573 a răspuns:

Când te așezi pe scaun înainte sa pornești sa îți așezi oglinzile asfel încât sa ai vizibilitate buna in spate
Sa nu uiți asta e prima chestie
După sa fi foarte atent sa fie totul corect
Dacă nu vor fi greșeli multe o sa iei
Totul tine de cât știi și cât de atent ești, trebuie sa stai linistit

| ArmandB a răspuns:

Stai chill și gândește-te așa, ce o fi o fi.Nu trebuie sa ai emoții, cu totul că e imposibil. Imagineazăți că ești la o oră de condus oarecare.

| iRumbaB0 a răspuns:

Primul pas este să stai liniștit, apoi când o să fii acolo, îți recomand să nu te grăbești și, dacă este pentru prima dată în viața ta când conduci, mergi la o viteza considerabilă (20-35 km/h).