| Winners10 a întrebat:

La o masina la care usile se deschid normal le pot modifica ca sa se deschida in sus? Daca da, se poate la orice service obisnuit si cam cat costa? big grin

6 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Costa destul de mult sa schimbi sistemul gen Lambo Doors, toata treaba poate ajunge si la 1000 de euro functie de masina.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ai nevoie de un kit "lambo doors", pe care il poti cauta pe net, sau ti-l pot face niste meseriasi (tinichigii-lacatusi) cu foarte multa rabdare.
Nu se ocupa orice service cu asemenea lucrare, ai nevoie de unul in care se face tuning. E o lucrare dificila, de care doar 'maniacii' se apuca. Trebuie sa-ti asumi oarecum si esecul, cand incerci asemenea transformari. Daca vii cu pretentii sa iasa perfect, nu se atinge nici un tinichigiu de masina ta, cand vii cu vise de astea SF. Si nici n-o sa dureze doua zile. Depinde de masina, daca se incurca usile in aripi, de exemplu, si nici nu gasesti balamale complete, poti sa te astepti la cateva saptamani bune, pana cand iti pot face chestia asta... Eu unul as lasa balta ideea.

| OldSoul a răspuns:

Depinde daca exista kit disponibil pentru modelul tau pe masina, si pretul este oricum destul de mare, undeva pe la 1000€, cat despre montaj, nu se baga oricine sa-ti faca asa ceva.
Iar daca nu se gaseste kit pentru masina ta poti face chiar tu unul, dar este destul de complicat.

| TudyCFR a răspuns:

Da se poate sa le faci ca la Lamborghini cred ca zici tu si nu orice service face asta decat cela care fac tunning.

| Sellak a răspuns:

Adica Lambo Doors, da se poate dar nu la orice service. Mergi in Bucuresti la KITXENON, te costa am 250-300 de euro kit-ul + montaj ( acum depinde ce masina ai. Poate sa coste si mai mult ).