| Ajutor7654 a întrebat:

Bună seara TPU, am o problema la masina, deci după ce pornesc motorul funcționează bine timp de 1 minut, pe urma începe sa facă niște sunete ca de popcorn și nu se mai accelereaza..., Exact ca si cand ai ramane fara benzina, initial am crezut ca asta ar fi problema chiar daca mai aveam 3 linii in bord, am mers si am alimentat si acum are rezervorul plin dar tot la fel se comporta, ce as putea face? De la ce ar putea fi problema? Motorul este pe benzina... Aseară când am parcat masina nu avea nimic. Ceva s-a întâmplat peste noapte. Ieri am mers puțin prin ploaie, e posibil sa fi întrat ceva apa la motor? Răspunsuri va rog.

2 răspunsuri:
| LDCCristi a răspuns:

Bobinele
O bujie udă
Motorașul pas cu pas
E motor pe benzina, ai o problema cu aprinderea

| Ajutor7654 explică:

Precizez ca trebuie sa opresc și sa repornesc motorul ca să își revină apoi după un minut aceeași procedura trebuie făcută.