| gregoire a întrebat:

Buna seara TPU! Am si eu o intrebare la voi in legatura cu dovada permisului. Ieri am luat dat traseul si l-am luat si vreau sa stiu daca mai pot sa ma duc sa iau dovada ca auzisem undeva ca pot doar a doua zi. Va rog fara chestii de genu': "Nu mai poti astepta cateva zile?" si alte asemenea. Multumesc! *funda*

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poti sa mergi oricand, pana primesti permisul.

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu poti merge in aceeasi zi in care ai dat traseul, dar a 2-a zi, probabil se poate.
Trebuie sa mergi la permise, in resedinta de judet, daca esti din provincie.
Asteptarea aia e pentru a te introduce in baza de date, ca fiind admis. Daca mergi inainte ca politistul examinator sa apuce sa introduca toti candidatii admisi, nu poti primi dovada inlocuitoare, pentru ca nu figurezi ca ai avea permis.