| Eastwood a întrebat:

Bună seara TPU!
Aș avea nevoie de puțin ajutor în achiziționarea unei mașini.
Am un buget de aproximativ 3.000 euro, mă gândeam la mașini din anul 2008, să nu fie nici prea vechi, care ar fi cea mai bună, fiabilă mașină? Din toate punctele de vedere? Consum, cost piese, întreținere, etc.

Am văzut modele de Golf și Ford Focus, însă aș fi vrut să aibă un chilometraj sub 150.000 și nu am prea găsit. Deci excluse aceste 2 modele de mașini.

Vă rog să argumentați modelul de mașină pe care îl susțineți. Să știu de ce ați ales acel model.
Mulțumesc și un Crăciun fericit alături de cei dragi!

2 răspunsuri:
| Baddboy a răspuns:

Lasa bmv-urile deoparte...intretinerea te usca
La 3000 euro iti iei ford din 2008 garantat dar sunt slabute.
Nu te speria de km ca nu gasesti numai benzinare sub 150.000
Audi cu un ax cu came sa fie daca iti iei dupa 2005

| Veninul a răspuns:

Frate la 3000 euro nu ai cum sa visezi la 2008 nici daca e Dacia, eu iti recomand ori un bmw de prin 2003-2005 sau un audi a4 1.9 tdi an 2004 asta ar fi ceva mai fiabil si acum depinde de ce vrei tu sportivitate, lux, da la 2008 nici nu te gandi cu 3000euro ca la un audi a4, a5 din 2008 3000euro ii numa motoru SH
Parerea mea este sa mai strangi ceva bani si iti iei un bme 525d motor2. 5tdi 177cp ai de toate sportivitate eleganta, lux etc bafta.