| nllbia99 a întrebat:

Bună seara, TPU!

Va rog sa ma ajutați cu niște păreri, merita sa iau un bmw seria 7 din 2013 cu 11000 de euro cu volan pe dreapta full piele, cutie automata, navigație etc! Sunt curios dacă merita la preț plus dacă mai merita sa inverse volanul de pe dreapta pe stânga. Se merita? Cam ce costuri ar fi, unde s-ar putea la noi în zona de sus a României Suceava, Botoșani?
Va mulțumesc pentru orice efort și părere pe care mi o puteți da! O seara buna!

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Da e o oferta buna. Volanul lasa-l asa cum e pentru ca la mers in oras e buna. Carutele de pe nationale te vor stresa sau mutate in scotia / uk

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pretul unui seria 7 din 2013 e in jur de 30.000. Chiar si cu volan pe dreapta la 11.000 tind sa cred ca masina are probleme grave. Si sa inversezi volanul unei masini de 100.000... carpeala ieftina

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Seria 7 la 11000...sigur.

| JusTPauL a răspuns:

Dai 11000 pe masina, daca mai trebuie sa investeti din prima vreo 2000e, gen discuri sau directie. Plus impozitul cu asigirarea in jur de 3000lei. Iar daca o sa faci si conversia o sa mai scoti cel putin 4000e.
Daca vrei sa fie masina ca la carte o sa scoti din buzunar cam 18k.
Acum tu stii daca se renteaza.
La banii astia iei un seria 5 f10 poate chiar si facelift. Asa scapi de stres.

| Alexandru250201 a răspuns:

Da, merita

| Yoggy a răspuns:

Sincer, nu merita, gandeste-te ca mai bine iti cumperi o masina cu volan pe stanga, sunt enspe mii de avantaje

| Maikol a răspuns:

Depinde cati proprietari a avut inainte..kilometri reali ai masini..si in ce conditi se afla, pretul sa zicem 3 ok, sa pui spre absurd ca te coasta 3000 4000 de euro sa muti volanu, oricum raportu calitate pret e mai bun decat ok.