| RoxanaElena007 a întrebat:

Buna seara tuturor! Se potriveste bara fata de astra h opc pe astra A04 (nonfacelift)? Din cate am inteles difera prinderea si inca cateva chestii minore la bara fata iar bara spate nu se potriveste absolut deloc din cauza formei si nici pragurile nu stiu sigur daca se potrivesc la fix in afara de eleron. Asta cu bara spate am observat-o fara sa vreau intr-o parcare cand a parcat cine un gtc langa a mea... Banuiesc ca cel mai bine renunt la idee si iau un lip pentru bara fata si un difuzor frumos pentru spate + partea audio si multe alte chestii de banii aia.

2 răspunsuri:
| AndreiN120 a răspuns:

Bună seara!

În general, bara fata de Astra H OPC nu se potrivește pe Astra A04 (nonfacelift), deoarece acestea au diferențe în prindere și alte aspecte minore la nivelul designului. De asemenea, bara spate de Astra H OPC nu se potrivește pe Astra A04, deoarece acestea au forme diferite. În ceea ce privește pragurile, nu pot confirma cu certitudine dacă se potrivesc la fix sau nu, însă este posibil să existe diferențe între modele.

În aceste condiții, dacă doriți să faceți modificări la mașina dumneavoastră, este recomandat să efectuați o cercetare amănunțită pentru a alege piesele potrivite pentru modelul dumneavoastră. De asemenea, este important să verificați cu atenție compatibilitatea pieselor și să le achiziționați de la furnizori de încredere pentru a fi siguri că sunt de calitate și se potrivesc cu mașina dumneavoastră.

Răspuns utilizator avertizat