| vladlove123 a întrebat:

Ieri am fost cu masina pana la Targul de Craciun din Sibiu, totul frumos am parcat in parcarea cu plata. La iesirea din parcare, fiind blocat de alta masina din parcare, am incercat sa imi fac loc printre masini dar când am ajuns acasa in Pitesti si am mers sa spal masina am observat ca pe bara din fata am o dunga de 3 cm de vopsea neagra. Atunci am realizat ca l-am atins pe cel din fata foarte putin (la mine in masina nu s-a simtit absolut nimic deoarece l-am atins atat de incet incat eu am sters cu un servetel umed urma de vopsea de pe bara masinii mele) deci masina mea nu mai are nici un semn de la micul accident.
Ma gândesc daca cel pe care l-am atins a observat ca l-am atins si merge si ia inregistrarile video de la parcare si merge la politie sa declare accidentul ce se intampla? Intreb pentru ca eu fiind din Pitesti accidentul trebuia declarat la Sibiu unde s-a intamplat, dar eu daca nu am vazut si nu am simtit nimic de accea nu am mers sa declar accidentul.
Vreau sa stiu ce se intampla daca cel care l-am atins merge la Politie si declara accidentul in urmatoarele 12 ore care au mai ramas.
Daca nu s-a vazut pe camere si masina mea nu are nici cel mai mic semn, cum poate sa imi dovedeasca ca l-am atins eu?
Bineinteles ca daca vedeam ca l-am atins ori il asteptam la masina ori ii lasam numarul de telefon pentru ca banuiesc ca si la el se sterge tot asa foarte usor ca si la mine deoarece aveam maxim 2km/h când s-a intamplat micul accident.
Va astept cu raspunsuri.
Multumesc!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te sperii în zadar. Așteaptă! Nu te va căuta nimeni. Astea sunt nimicuri inerente în situații de acest fel.