| Janet6770 a întrebat:

Buna, stie cineva daca pic traseul pe masina manuala pot cauta alt instructor care face ore pe masina automata si sa dau traseul cu automata?
Iau foarte mult in calcul ca voi pica..Nu ma descurc deloc si nici nu vreau sa dau traseul pana expira dosarul…macar da stiu daca mai am o posibilitate sa il iau.

Răspuns Câştigător
| GeorgeCosmin a răspuns:

Ai dreptul oricand sa îți schimbi școala și instructorul, insa ar fi un dezavantaj daca ai plătit dinainte. traseul îl poți da de câte ori vrei tu, pe ce masina vrei tu (cu acordul institutului cărui aparține)

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

De ce sa iei permisul, daca nu te descurci deloc?
Romania va mai ramane mult timp la manuale, sunt mult mai potrivite pentru noi.
Ori reusesti sa inveti minimul, ca sa iei permisul normal, ori mai bine te lasi de tot.
Automatele sunt periculoase pe mana celor care "nu se descurca deloc", pentru ca nu se opresc singure.

| Janet6770 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Daa eu faceam referire ca nu ma descurc cu manuala. Daca am o posibiltate vad daca ma inteleg cu automata de ce sa nu incerc?

| Janet6770 explică:

Un instructor cu care sa fac cateva sedinte de condus pe automata…Nu sa platesc scoala, doar sedintele.