| gaby140 a întrebat:

Vreau sa dau de permis. Dosarul imi expira in data de 15 sepembrie. Mai am timp sa dau si sala si traseul pana atunci?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Odata ce esti inscrisa cu sala, nu mai conteaza cand dai traseul, ca dosarul iti este deja in procesare.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i nevoie sa le dai pe amandoua pana atunci, daca te-ai inscris la examenul oral, dosarul nu expira.
Oricum, trebuie sa te inscrii f curand, pentru ca programarile sunt facute cu 2-3 luni inainte, fiind foarte ocupati.

| gaby140 explică (pentru Violleta2022):

Deci daca merg sa dau sala cat de curand atunci daca depasesc termenul de expirare a dosarului mai pot da traseul?

| AmiraH a răspuns (pentru gaby140):

Trebuie sa dai sala pana iti expira dosarul si apoi te programeaza ei la traseu chiar si dupa ce expira dosarul. Vezi sa ai restul actelor valabile: fisa medicala, cazierul.

| Violleta2022 a răspuns (pentru gaby140):

Daca apuci sa te inscrii la examenul de sala inainte de expirarea termenului, atunci vei fi primit la examenul de sala, cat si cel de traseu, fara nici o problema.

| Violleta2022 a răspuns (pentru gaby140):

Odata ce esti inscrisa cu sala, nu mai conteaza cand dai traseul, ca dosarul iti este deja in procesare.