| Bogdan234r a întrebat:

Buna! Stiti cumva daca trebuie sa fac toate orele de legislatie? Pentru categoria B si trebuie sa dai un test ca la examenul scris, ca sa poti trece?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, trebuie sa faci toate orele de legislatie si la sfarsit posibil sa dai un test, pentru a putea continua cu orele de conducere.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Profesorul de legislație trebuie să îți dea "ok-ul" pentru a începe orele de conducere. Se dă o simulare de examen la finalul cursului de legislație.
Dar în practică, multe școli sar complet peste legislație, și lasă berbecii direct la volan, unde bineînțeles că habar n-au ce trebuie să facă.

| Bogdan234r explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Ok dar de ce tipi asa…

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Bogdan234r):

Nu am tipat, ti-am raspuns obiectiv.
In functie de scoala, poti face toate orele calumea, putine sau deloc.
Eu am facut legislatia la o bere cu instructorul. Cu profesorul care mi-a semnat fisa de legislatie nu m-am vazut niciodata...