| anonim_4396 a întrebat:

Stiti cumva, programul acela "Rabla"mai e valabil? Si de exemplu daca dai o masina dacia la acest program ce primesti in schimb, in ce consta programul?

5 răspunsuri:
| covexrobu a răspuns:

Masina pe care o dai la programul Rabla trebuie sa intre pe rotiile ei pe poarta Rematului si trebuie sa fie mai "batrana" de 10 ani. Ti se elibereaza un cupon pe care il poti folosi ca si avans pentru cumpararea unei masini noi. Acest cupon valoreaza 3000 de Roni din cate stiu.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cred ca pentru anul asta s-au terminat ofertele in programul rabla, dar la anul va incepe din nou (prin martie de obicei).
In locul masinii, oricare ar fi ea, dar care trebuie sa fie in stare de functionare, primesti o reducere la cumpararea unei noi masini de aproximativ 1000 de euro.

| Irina a răspuns:

Mergi la orice reprezentanta auto care participa la program si iti alegi masina... sunt unele care iti ofera 3800 de lei si unele care iti ofera 7600. Mai nou am inteles ca accepta si 3 masini de la aceeasi persoana. conditia apare si mai sus, masina cea veche sa ajunga pe "rotile" ei pana la poarta Rematului.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca dai o masina dacia, trebuia sa iti cumperi neaparat una noua si din pretul celei noi, ti se scad in jur da 8-900 de euro, (contravaloarea daciei).