| Criss1105 a întrebat:

Tatal meu are o masina pe care doreste sa o inmatriculeze in Romania, in momentul acesta fiind inmatriculata in Italia. El este proprietar. Cam cat ar costa sa o inmatriculeze in Romania?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Costul inmatricularii depinde de mai multe elemente: capacitatea cilindrica, nivelul emisiilor de noxe(ce Euro este) si vechimea masinii. Cred ca saptamana ce urmeaza o sa intre in vigoare legea privind noua taxa de poluare (a fost adoptata de Parlament si trimisa spre promulgare) si abia atunci va putea calcula cat costa. Numai bine!

| mgtow a răspuns:

Depinde cati ani vechime are masina, inmatricularea poate porni de la 400€ si ajunge chiar si la 2000€. Cel mai bine e sa aiba niste cunostinte care se ocupa cu asa ceva ca iese mai ieftin decat sa mearga drumuri si sa plateasca mai mult.

| Nutzzuboy a răspuns:

Depinde de mai multe criterii. scandurica78 - id-ul. te ajut acolo

| Cipry12345 a răspuns:

Un raspuns exact nu exista pentru pret, depinde de masina, marca si capacitatea motorului...de obicei pentru masini sub 2000 cm se plateste in jur de 500-1000 euro, tata a avut un opel astra 2500 motor diesel tuning si a platit 1500 euro inmatriculare, depinde de masina. Daca poti sa imi spui ce masina ti-as putea spune cam cat ar costa.

| Criss1105 explică (pentru Cipry12345):

Pai e Audi A4 din 2002 oct. capacitate 1.9 TDI

| Cipry12345 a răspuns (pentru Criss1105):

Spune-mi te rog emisia de dioxid de carbon(CO2).