| rordiesel a întrebat:

tatal meu are un logan 1.5 DCI, problema e ca avem doua chei prima cheie activeaza si dezactiveaza perfect, iar a doua fiind tot cheia masini si ea tot la fel o pot inchide si deschide masina dar functioneaza de langa masina, cu a doua cheie caand deblochez masina sau o blochez nu suna alarma dar daca deschis usile din fata incepe alarma si e cheia masini de ce? sau sa nu mai spun daca bag cheia in contact tot la fel. ce sa fac va rog ajutati-ma! deci prima cheie a tatalui merge de la distanta fara probleme intra in ea porneste. a doua find tot a masini nu merge decat sa blochez si deblochez masina si s-o pornesc dar alarma merge intruna.ce e important de unde o pot dezactiva alarma explicati-mi va rog.

Răspuns Câştigător
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Dupa prima cheie si n-o mai armeaza sau i se ia firul de la baterie

5 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Prima cheie are alarma activata, cealalta e doar de rezerva

| rordiesel explică (pentru besleaganicolaecosmin):

Mersi,dar va rog sa-mi spuneti-mi de unde decuplez alarma masini?

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns (pentru rordiesel):

Nu poti ''decupla'' alarma decat de pe cheia lu taicatu. A ta n-are alarma

| rordiesel explică (pentru MultPreaInteleptulTractorist):

Voi chiar nu ma intelegeti ma scuzati acuma dar eu am intrebat vreau so dezactivez de la sigurante unde trebuie sa unblu ca so opresc dezactivez definitiv! imi spuneti va rog!

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru rordiesel):

Dupa prima cheie si n-o mai armeaza sau i se ia firul de la baterie

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

A II-a cheie este doar inchiderea centralizata, nu ai butoane si pentru alarma. Alarma se activeaza singura la cateva minute dupa ce ai incuiat masina (sau ai lasat-o deschisa) si cand incerci sa descui doar cu centralizata tipa. Numai cheia tatalui tau poate dezactiva alarma.