| niggasinparisxxx a întrebat:

Buna TPU am achizitionat un linhai 300 cmc 2x4 nou si as vrea sa stiu daca am voie sa urc cu el, stiu ca nu am voie sal fortez pentru ca este in rodaj dar panta are cam 35-45 de grade si nu cred ca las forta. FUNDA!

1 răspuns:
| Num3Ascuns a răspuns:

Cum sa nu ai? Nu iti impune nimeni nimic! Dar pentru binele motorului este de sugerat sa nu fie atinsa zona rosie a turometrului. Poti sa urci pe ce panta vrei dar sa nu mergi la turatii mari(de regula mai bine nu ai incerca pana dupa 500km).