| Ionut_Adrian_1998_pM6X a întrebat:

Salu! Am un atv linhai si cand cobor pe o panta aud ceva troncanind(un zgomot nu prea tare, nu se aude asa tare si bate odata la20 30 scunde) daca il scot pe liber si cobor nu se mai aude! Se aude prin zona variatorului cred!

Stiti cumva ce ar putea fi?

1 răspuns:
| DaniTDCI a răspuns:

Salut, si eu am la scuter acel troncanit, mai ales cand plec de pe loc, nu ma prea pricep la atv-uri, dar problema e de la rolele de la variator, s-a tocit acel plastic de pe role si se lovesc fier pe fier, de aceea auzi acel troncanit, asta daca ai variator la atv, funda?