| Genela a întrebat:

Am cumarat recent barele transversale (portbagaj) pentru un Renault Scenic 2 si produc un zgomot destul de stresant la o viteza mai mare de 50 km/h si atunci cand nu e nimica pe ele. Este normal?

Meci

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Nu este. Este de la sistemul de prindere este pentru model Scenic 1 si au joc!

2 răspunsuri:
| Hanabi a răspuns:

Salut! Nu, nu e normal. Poate fi cauzat de o prindere nu tocmai buna a barelor transversale sau nu ai cumparat barele care trebuie. Din cate stiu, se cer de catre vanzator mai multe detalii legate de masina pentru care se cumpara si dupa aia ti se prezinta oferta. Mai multe criterii aici. http://www.portbagaje.info/bare-transversale-auto.php?cat=1

| DeEa_9838 a răspuns:

Portbgaju are ceva si eu am pati asemenea ca tine trebuie luat jos dat cu vaselina si pus la loc si sa nu fie chiar asa strans bine