| SmecheruCuSpate a întrebat:

Am cumparat o motocicleta de enduro anul trecut in august. Ea era deja inmatriculata pe numele fostului proprietar, iar acum vreau sa o trec pe numele meu sa o pot scoate pe strada, dar am 2 probleme:
- au trecut cele 90 de zile limita de la data cand am semnat contractul de vanzare cumparare;
- cand am luat motocicleta fostul proprietar pierduse numerele si acum nu le pot preda la directia de inmatriculari.
Ce pot sa fac ca sa trec motocicleta pe numele meu si sa scot alte numere?

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ai un nickname de toata jena, te dai marele descurcaret al satului, dar nu stii sa duci niste acte la inmatriculari.
Misto. Situatia ta e foarte simpla, declari numerele pierdute si te duci la inmatriculare cu actele doveditoare. Mai multe detalii mi-e frica sa iti dau, poate te supar... Smecherul poulii.