| mrstef a întrebat:

am cumparat o masina si in contractul de vanzare-cumparare sa bifat ca fostul proprietar vrea placutele inapoi.
si cand am trecut o pe numele meu,el nu a putut sa vina sa ia numerele,si sau radiat si eu am pastrat placutele.Ei si el le vrea inapoi acum.E posibil daca ma da in judecata sa castige el?
Multumesc

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, este posibil, contractul legal incheiat obliga partile la tot ce este prevazut in el, pe scurt spus "este legea partilor". Numai bine!