| bibi5961 a întrebat:

am gasit o masina sa o cumpar, este inscrisa in tara si vroiam sa va intreb daca trebuie sa-i mai fac RAR-ul si eu cand o inscriu pe numele meu? si cam cat ar costa de facut rarul daca trebuie sa-l fac?! precizez ca e un golf 4 1.9 diesel 2002. multumesc mult. dau fundita pentru cel mai bun raspuns

2 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Aşa se cere. Ai orientativ aici :http://itp.autoleader.ro/itp-pret-tarife-autovehicule.php

| FurtunaDiesel a răspuns (pentru Arthur):

Acelea sunt preturile practicate de atelierul respectiv, la RAR numere noi, talon pe numele tau, RAR-ul adica inspectia tehnica, si cele doua taxe te costa in total 480 de lei daca nu ai probleme cu ea, daca mai dai spaga sau ceva, sau daca te trimite sa remediezi vreo problema mai creste pretul dar daca masina este perfect ok asta e tot!