| bibi5961 a întrebat:

am gasit o masina sa o cumpar, este inscrisa in tara si vroiam sa va intreb daca trebuie sa-i mai fac RAR-ul si eu cand o inscriu pe numele meu? si cam cat ar costa de facut rarul daca trebuie sa-l fac?! precizez ca e un golf 4 1.9 diesel 2002. multumesc mult. dau fundita pentru cel mai bun raspuns big grin

3 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Sall. Daca o treci pe numele tau, obligat va trebui sa-i faci toate actele de la zero. Incepand de la adas pe o perioada de o luna inclusiv numere provizorii, talon nou, RAR, ul verificare tehnica ITPul, imozitele celui care o vinde sa fie la zi, inclusiv ale tale sau ale cumparatorului. Toata operatia te costa in jur de 150 euro. In mare. Pa!

| χZαнαяєℓ a răspuns:

Bună!
M-a lămurit şi pe mine tata. Nu contează ce tip de maşină este. Rar-ul costă în jur de 150 don. Un milion jumătate lei vechi. Nu îţi faci griji, nu este scump, tare.
Baftă!

| Dragosalx a răspuns:

Daca este inca valabila inspectia tehnica periodica(ITP) nu este nevoie sa o faci dar trebuie sa te prezinti la un RAR pentru certificatul de Autenticitate parca se numeste care atesta faptul ca masina este conforma cu cele scrise in documente!