| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru,vreau sa-i cumpăr iubitul meu un Gps si nu stiu care-i mai bun "Pilot-on sau Carmin" am înțeles ca iti arata radare,trafic din cauza accidentelor,aglomerație, etc.
Nu ma pricep prea mult si am nevoie de ajutorul vostru.
Multumesc!

5 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Optiunile de care vorbesti depind de soft, nu de modelul aparatului.
Cea mai buna optiune (din pacate ilegala), ar fi un aparat fara soft si instalarea unui iGO piratat, care este foarte usor de updatat. Nu pot intra in detalii, ca ar insemna sa incurajez pirateria. big grin

| mgtow a răspuns:

Pilot on e bun

| relian a răspuns:

Carmin se numeste de fapt Garmin si is printre cele mai vandute si cred mai bune. Vrei sa iei unu f bun? Intreaba de Garmin pentru trackuri alea is cele mai bune, cele mai performante. Pilot si alte desene animate, Magelan sau mai stiu eu nu stiu daca is mai bune ca Garmin.Acum depinde si ce GPS vrei de cati bani, ca daca vrei unu de dealde 45 de dolari nu te astepta la cine stie ce.La un GPS vezi sa te uiti sa fie LM sau LMT literele alea arata ca il vei putea updata nelimitata ori map ori map si trafic, asdica update gratis.Un Garmin bun e undeva la 2-3 sute de dolari.Cel mai bun ar fi sa mergi in magazin si acolo sa probezi, ar trebuie sa aiba la display expuse si vezi cat de repede se conecteaza ce optiune are si etc, plus mai intrebi pe aia iti mai poate da detalii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vroiam sa scriu Garmin, dar am greșit, ca nu as mai fi intrebat.Mulțumesc!

| DataSoft a răspuns:

Ambele sunt bune. Piloton-ul arata radarele fixe ce a ce nu avem la noi in tara..si Garmin ( carmin laughing) ) are tot asa iti poate calcula ruta in functie de traficul anuntat prin satelit, dar nu functioneza la noi in tara