| costi1998 a întrebat:

Buna TPU happy
Am o Aprilia rs 125cc, 11kw,care se conduce cu categoria A1 si care o conduc tot cu A1, intrebarea este, unde se inmatriculeaza?
Se inscrie la primarie sau cu numere de judet (inmatriculeaza)?
Dau FUNDA >:

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se inmatriculeaza la Serviciul de inmatriculari de la judet.

| costi1998 explică (pentru Ioandelasal):

Si cu A1, ma urc pe ea si ma pot duce cu numerele de judet? Adica e legal 100%?big grin

| Ioandelasal a răspuns (pentru costi1998):

Da, este perfect legal, cu permis de categoria A1 se pot conduce motocicletele de pana la 125 cmc.