| pisica654 a întrebat:

am o intrebare, daca ai motocross mic iti mai trebuie permis?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In toate cazurile cand este implicat un motor, ai nevoie de permis auto.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Bineînțeles

| JicaContra a răspuns:

Da, si pentru scuter iti trebuie, daca esti cel care a pus intrebarea ce alegi dintre scuter si motocross
chiar motocross-ul fiind mai puternic, esti si mai vanat de politisti

| codrinmaestruldumelor a răspuns:

Din pacate poti conduce fara permis numai ce este electric si nu depaseste 25km/h, pentru motorizarile mici o sa ai nevoie de permis de categoria AM si varsta de cel putin 16 ani.