| Marian_George_1997_3dh2 a întrebat:

Am 15 ani si as vrea sa imi cumpar o motocicleta motocross sau un ATV,daca stici ceva mai accesibil,va rog dati-mi si mie link-ul,si ce iti trebuie pentru a conduce astea, iti trebuie permis?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru orice autovehicul iti trebuie permis de categorie corespunzatoare, pentru a circula legal pe drumurile publice.
De la 15 ani nu poti obtine permis de nici o categorie, doar de la 16 ani se poate obtine permis de categoriile AM (pentru motociclete de pana la 50 cmc), A1 (motociclete de pana la 125 cmc) si B1 (pentru ATV mai mici).

| gepitagep a răspuns:

Dai un search pe google la atv-uri etc. Si normal ca iti trebuie permis.