| xDanyxDany a întrebat:

am o problema cu atv-ul meu de 110 (chinezesc), problema este ca nu mai da "panoul" acela patrat din fata tensiune destul de puternica la releul de pornire si din cauza asta nu invarte electromotorul. Atv-ul il porneam pana acum cu un fir pus direct pe electromotor pentru ca nu vrea sa porneasca nici din telecomanda nici din butonul de pe ghidon. Dau funda celui care imi da un sfat in rezolvarea problemei!

3 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Explica ce inseamna ""panoul" acela patrat din fata"

| xDanyxDany explică (pentru ombladon):

Are un patrat negru in fata de la care pleaca toate firele din instalatia electrica

| DenisDenis12 a răspuns:

Acel Patrat Se Numeste [ CDI ] Este Practic Un Computer. Din Care Pleaca Toate Comenzile Inclusiv Scanteia La Bujie. Tensiunea Electrica ETC. Verifica CDI. La Un ATV Chinezesc un CDI Noi Costa In Jur De 15-20 De Lei. Mai Bine Iei Unul Nou Si Nu Vei Mai Avea Probleme!