| Sp4RkMan a întrebat:

am un kawasaki ninja de 400 cred ca s-a inecat, ii dau la automat invarte, si dupa cateva secunde se aude ceva parca da in gol electromotorul, nu vrea sa porneasca, mentionez ca s-a oprit din mers il porneam si murea, am facut tot asa si acum nu mai porneste... ceva idei?

5 răspunsuri:
| Axel22 a răspuns:

Nu stiu ce sa spun exact, aici nu te putem ajute la perfectie asta poate doar un mecanic dupa ce iti vede masina. Dar eu cred ca problema ta poate fi de la alimentarea motorul, poate de la firele alea de la baterie, poate s-au stricat alea si motoru nu mai are scanteie. Dar mai bine du-te la un mecanic ca aici nu prea te putem ajuta

| Sp4RkMan explică (pentru Axel22):

Am rezolvat era de la baterie, acum se tureaza cam tare, se incalzeste repede motorul

| Axel22 a răspuns (pentru Sp4RkMan):

Pai regleaza-i turatia atunci ca nu e greu din cate stiu eu. La o dacie 1300 turatia o reglezi doar rotint carburatorul sau ce dracu o fi ala. La cele straine nu stiu. Dar du-te la un mecanic sa iti regleze turatia, dar poti sa mergi si la un prieten care stie cum se regleaza, ca nici la mecanic nici la prieteni n-ar trebui sa te coste ca doar intoarce ceva piesa la masina si atatwinking

| Sp4RkMan explică (pentru Axel22):

Este vorba despre o motocicleta big grin

| chioscuta a răspuns:

Eu cred mai degraba ca nu se alimenteaza.Du-te si tu la cineva care se pricepe.E greu de spus asa...