| GeorgeIulian20 a întrebat:

Bună, TPU! Am o problema cu bicicleta de cateva zile, efectiv, pedalez in gol, pedalez ușor max. 5-10 secunde și apoi când vreau să pedalez mai tare pedalez in gol, de la ce să fie? De la pinioane? De la butucul din spate, de la butucul pedalelor?
Menționez că am o bicicleta MTB RICH 26" cu 3 viteze pe fata si 6 viteze pe spate!

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

De obicei zalele lanțului sar de pe dinții pinionului. Urmărește atent ce se întâmplă