| Urechilă97 a întrebat:

am si eu o problema la bicicleta. Cand ma dau pe ea si pedalez tare sau vreau sa urc o pantă suna un scartait la bicicleta. Dar nu e de la frane, de la ce poate sa fie.

3 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Cred că este de la suspensie.
Pune nişte ulei de maşină în locul acela şi vezi dacă se mai aude.
Şi la mine scârţâia însă după ce i-am pus ulei nu a mai avut nimic.
Pa-pa.

| Urechilă97 explică (pentru Hydrangeaceae):

Nu e de la suspensie ca am uns-o.

| Vulpicable a răspuns:

Sunt foarte multe motive pentru care se poate auzi un scartait. Cel mai probabil e fie angrenajul, fie butucul de pinioane.