| LeGoLaS25 a întrebat:

Am o bicicleta cu 6 pinioane pe spate si vreau sa il schimb cu unul de 7 pinioane este combatibil cu schimbatoru de viteze?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Toate caracteristicile mecanice trebuie sa se potriveasca: marimiea dintilor, diametrul si prinderea pe ax a pinioanelor, cursa de miscare asupra setului de pinioane sunt principalele elemente.

| Baddboy a răspuns:

Va fi compatibil daca ai schimbator normal, uitate sa nu iti frece pe cadru, posibil iti trebuie o osie mai mare, ca sa poti strange roata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de schimbător, dacă ai schimbător ce se reglează de mână da, dar dacă ai schimbător cu fix 6 trepte nu. Eu ți-aș zice mai degrabă să te uiți dacă încape setul de pinioane.