| vladut8015 a întrebat:

Am o skoda fabia 2008, 1.2, 75 C.P, bine intretinuta, etc. Ei bine, mi s-a oferit ocazia sa fac un schimb cu un BMW seria 3 2004, 1.9 full options, tot ce tine de interior/extrior! (piele, navigator, angel eyes, jante etc). Asadar, nu am idee, sa fac acest schimb ( asta insemnand sa mai dau eu vreo 500 de euro) sau nu...Multumesc!

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Care e smecheria cu BMW? a fost dauna totala sau ce? Cine ar da un BMW pe o Fabia + 500 euro?

| vladut8015 explică (pentru suntserios):

Hmm, trezeste-te... 2004-2008! am 58000 de km pe fabia!?

| OldSoul a răspuns:

Din punctul meu de vedere masinile au cam acelasi echivalent in bani, doar ca faceti schimb de clase, si respectiv iti vor creste "cheltuilelile" schimbul se merita, dar sa nu te astepti sa faci reparatiile care le faceai pe skoda pe bmw cu aceeasi bani.
Intretinerea unui bmw e mult mai scumpa decat a unei skoda, si vei afla asta + ca are tractiunea pe spate, nu e o problema ca, condus, dar in cazul unor probleme vei simtii costurile.

| MariusF23 a răspuns:

Daca intr-adevar vrei sa faci schimbul, gandeste-te ca e46-le n-o sa consume ca fabia, poti sa te astepti la valori aproape duble. Poti sa conduci BMW-ul, vezi daca bate ceva, auzi motorul etc. daca vrea boss-ul, o duci la un service sa faca o diagnoza. Eu consider ca e ok, avand in vedere ca modelele sunt cam pe acolo la pret.

| vladut8015 explică (pentru MariusF23):

MariusF23, persoana e o cunostinta, si o da deoarece nu mai are bani sa o intretina, e in declin sa zic asa! Si legat de consum, si fabia aceasta pe care o detin, "mananca" destul demult, un 8% in afara orasului, 10 % urban!

| MariusF23 a răspuns (pentru vladut8015):

Daca stii cum s-a mers cu ea, si stii daca e ok, atunci merita.

| KaPy2 a răspuns:

Nu te incurca sa faci schimb, lasa-ti fabia, am fost cu un prieten ce si-a luat un bmw 323 cu 200.000 km in bord si pe tester dadea 655.000, a fost automata si a facut-o manuala, a fost avariata si refacuta de mai multe ori, gandeste-te bine si in + bmw-ul are consumul mult mai mare ca fabia, ai grija ce faci!

Răspuns utilizator avertizat
| vladut8015 explică:

Precizez ca este BMW E46