| kosmin4693 a întrebat:

am si eu o intrebare: Primesc amenda daca circul cu anvelopele exipirate? Adica am patru anvelope care nu le-am folosit de cativa ani (anvelope de iarna, cumparate prin 2006), si am citit undeva ca daca anvelopele sunt mai vechi de 4-5 ani isi pierd aderenta (eleasticitatea). Primesc amenda pentru asta? Multumesc.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu cred ca au data de expirare pe ele, cel putin la autotrenuri nu apare data.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu exista data de expirare la anvelope. poti primi amenda daca sunt foarte uzate insa

| vangaelis a răspuns:

Cam da din cate am citit in presa. dar parerea mea este ca aceasta chestiune nu este decat o strategie, ca cumperi altele mai noi.
Nu sunt chimist, dar nu cred ca cauciucul neutilizat se degradeaza cu una cu doua.

| EdyEdyson a răspuns:

Sincer nu stiu, eu cred ca nu ar avea de ce sa iti dea amenda mai intreaba si tu prietenii tai.Bafta!