| Vasile767 a întrebat:

????
Am și eu o problema cu cardul SD. Acesta este micro SD și este de 2 gb.
Am telefon ASUS ZENFONE GO (ZB500KG) și nu îl citește deloc. Când intru in setări-stocare nu îmi arată decât Stocare internă și atât. Nici nu îl pot formata deoarece nu îmi arată că am card, An dat și hard-reset la telefon și nimic. Înainte a citit alte carduri însă pe acesta nu îl citește.
Ce este de făcut?
Vă rog ajutați-mă!????

2 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

Cumpara alt card. Se intampla ca unele carduri pur si simplu sa nu mearga cu unele dispozitive. Oricum cardul ala de 2 GB e foarte foarte mic in comparatie cu cerintele actuale. Sunt sigur ca gasesti pana in 50 de lei chiar si de 16 GB...

| Vasile767 explică (pentru danutzu96):

Am băgat și un micro-sd de 32 gb și tot nu a vrut să îl citească.