| Florea_Alexandru_1996 a întrebat:

Am și eu o problema cu un Peugeot 306 1. 6 benzina. Pe un drum am constatat o bătaie sub mașina și după am văzut ca mașina se tura când acceleram creștea viteza dar nu se mai învârteau rotile. Am zis ca s-a dus discul de ambreiaj. Lam schimbat și acum la fel face adică când o pornesc sta km la 20 la ora se treaza urca viteza tot da nu pleacă și aud un zgomot la disc de ambreiaj. Se poate sa nu îl fi pus bine discu sau pot fi și alte motive de la care face asa. Mulțumesc

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da, e posibil sa fi pus gresit discul, si mai ales sa fie placa sau volanta defecta, ori sa se fi rupt ceva in cutie, sau o planetara.

| Florea_Alexandru_1996 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Am coborât sub ea și la disc mi se pare ca aud cum freacă tabla pe tabla