| maryus_8595 a întrebat:

am si eu un scuter malagutti f12 phantom... eri dupa ce l-am spalat cand l-am pornit a mers la relantiu cam 2 minunte dupa l-am oprit si cand am vrut sa plec cu el a pornit dar cand il acceleram se intrerupea si se oprea. am desfacut bujia am curatato.era uda.
. scanteie ii da, am desfacut cilindrul--pistonul --segmentii si nu au nimic,, am schimbat benzina am zis poate are apa in ia dar nu. nu pot sa-mi dau seama ce poate sa aiba. va rog ajutati-ma plz funda love struck

4 răspunsuri:
| Nokitochikushi a răspuns:

Trebuie schimbata bujia. incerca. sau s-ar putea sa ii fi baga apa in esapament cu furtunulwinking

| traveler a răspuns:

Mamaaaa da ce ai mai desfacut la el bietul(glumesc) Ma Mariuse treaba sta ca ai inundat posibil filtrul de aer si daca este de carton trebuie scos lasat sa se usuce (poti merge si fara el o perioada).Zic asta pentru ca are priza de aer accesibila si mai mult ca sigur el e buba.monteaza motorelul la loc, asigurate ca ai scanteie, verifica carburatorul si aerul si pedala(demaror) si drum bun.Bafta

| FurtunaDiesel a răspuns:

Posibil sa fie si filtrul de aer ce spune cineva dar extrem de mici sansele, chiar nu cred, cel mai sigur ai atins acumulatorul sau orice alta parte electrica ne izolata si a facut scurt si ai o problema la electrica nu la mecanica, deci degeaba iti bati capul daca nici nu schiteaza nimic ca ar vrea sa plece macar!

| sylviu97 a răspuns:

Nu e nici fisa(bujia) si nici filtrul de aer... si nici tobawinking