| xDanyxDany a întrebat:

am un daewoo lanos din 1998 si a fost adusa din Italia acum 5 ani si nu a fost folosita deloc doar i-am mai dat o cheie o data pe an sa nu rugineasca. Anul asta vreau sa dau de permis si am vazut ca masina are o problema cu pompa de benzina. Problema este ca nu trage benzina doar dupa vreo 50 de chei, sau daca scot bujiile di ii dau la automat fara bujii cam vreo 10 chei. Dupa ce porneste merge perfect, am lasat-o 6 ore la relaty intr-o zi sa se incarce bateria si a mers perfect. Dau funda celui care ma ajuta sa descopar problema!

Răspuns Câştigător
| Maioru a răspuns:

Este normal la o masina care este nefolosita.Ca sa incarci bateria trebuie sa mergi cu masina sau sa o pui la un redresor auto si nu sa o lasi 6h la relanti sa consumi o groaza de benzina.Ea fiind necirculata poate s-au depus tot felul de mizerii la fundul rezervorului si acum trage gunoaie.Vezi daca ai benzina suficienta in rezervor ca altfel arzi pompa de benzina daca este electrica.

1 răspuns:
| mgtow a răspuns:

Trebe inlocuita bomba de combustibil si costa cam mult mai bine iti luai o masina dupa ce terminai scoala de soferi