| Ciprian_Jurchela_1986 a întrebat:

Buna tpu.Am un opel astra 1.7 cdti 80 cp si nu mi se mai aprinde becul la baterie cand pun contactul. Ea porneste dar nu mi se aprinde becul la baterie. Ce poate fi?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Este ars sau un contact imperfect.Verifica traseul pana la sigurante si pana la baterie.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Senzorul in cel mai fericit caz sau siguranta, mai rau e un scurt

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Martor ars.

| Powner a răspuns:

Salut! Cel mai probabil este de al senzorul de la baterie! Asa am patit si eu la Skoda Octavia 2, am dus-o la Avia si mi-au schimbat senzorul de la baterie.

| anarizescu a răspuns:

Este ars.mi s a intamplat si mie la opel gtc