| GabrielKOWALSKY a întrebat:

Am un scuter 49cc și curând când am tras benzina din el cu seringa de la bicicleta mea hidraulica a rămas puțin ulei mineral în rezervor ( se observa o pată care nu se omogeniza cu benzina, deci aia e) și nu stiu ce sa fac sa merg așa sau sa trag toată benzina din el? Îi dăunează cu ceva? Zic ca am scăpat 2-3 picaturi

Răspuns Câştigător
| danutzu96 a răspuns:

Nu e problema. La mopedele vechi se baga ulei de amestec. Uleiul acela se arde impreuna cu benzina fara a crea probleme.

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Stai linistit! Nu se intampla nimic. La un moment dat fumul va fi ma negru un pic si gata. La anumite tipuri de motoare mici chiar se amesteca benzina cu ulei.